žled 2014 29

dr. Salah Kamel, univ.dipl.inž.el.

Photo_SALAHpodoktorski raziskovalec

Departamento de Ingeniería Eléctrica
Investigación y tecnología eléctrica (TEP 152)
Universidad de Jaén
Alfonso X El Sabio 28, A-233
23700 – Linares, Jaén (España)
Spain

E-pošta: SKamel@UJaen.es
Telefon: + 34 953648581

Diplomiral je leta 2006 na South Valley University, Asuan, Egipt, kjer je leta 2010 tudi magistriral. Januarja 2014 je doktoriral iz elektrotehnike na Univerzi v Jaenu, Španija in kot gostujoči raziskovalec na Univerzi v Aalborgu, Danska. V obdobju od aprila do junija 2014 je bil podoktorski raziskovalec Laboratorija za Preskrbo z Električno Energijo, Katedre za elektroenergetske sisteme in naprave, Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani, kjer je opravljal študijo nadzornih sistemov moči pod mentorstvom prof. dr. Rafaela Mihaliča. V zvezi s tem je nato objavil članek v reviji Electric Power Systems Research z poudarkom na izvedbi algoritma naprednega modeliranja centralnega vozlišča pretoka moči na osnovi NR bremena.